Trening piłkarski dla dzieci w ogrodzie? To proste!

2020-06-26
Trening piłkarski dla dzieci w ogrodzie? To proste!

Gra w piłkę nożną – zalety

Gra w piłkę nożną cieszy się powodzeniem wśród maluchów w różnym wieku ‒ w szczególności wśród chłopców. Nic dziwnego! Takie zajęcia dają mnóstwo radości i mają wiele zalet, poniżej najistotniejsze z nich:

 • wspieranie rozwoju malucha
 • pozytywny wpływ na pracę płuc i serca
 • poprawa kondycji fizycznej
 • wzmocnienie i uelastycznienie mięśni
 • zwiększenie elastyczności torebek stawowych
 • wzmocnienie koncentracji
 • zmniejszenie ryzyka chorób takich, jak otyłość, astma, nadciśnienie tętnicze

Warto też wspomnieć o tym, że jeśli dziecku spodobają się treningi piłki nożnej, w przyszłości będzie można pomyśleć o wyjazdach na szkółki czy zapisaniu dziecka na profesjonalne treningi. Zabawa w ogrodzie może więc stać się pasją, a w przyszłości nawet źródłem utrzymania.

Trening w ogrodzie - o czym pamiętać?

W rozgrywce może wziąć udział dowolna liczba zawodników. Możemy zorganizować rozgrywkę jeden na jednego, jak również zawody dla całej rodziny. Wbrew pozorom, wcale nie musimy dysponować wielkopowierzchniowym ogrodem ‒ wystarczy niewielka zielona przestrzeń.

Oczywiście przed treningiem obowiązkowa jest rozgrzewka ‒ przysiady, skłony, trucht, wyskoki i inne ćwiczenia poprawią mobilność ruchów, zwiększą przepływ krwi do mięśni, podniosą temperaturę ciała i zmniejszą ryzyko kontuzji.

Trening piłki nożnej dla dzieci ‒ niezbędne artykuły

Podczas rozgrywek przyda się kilka akcesoriów, między innymi:

 • Bramki ‒ wybierać możemy między bramkami o różnej wielkości. Najważniejsze, aby bramka była stabilna i wykonana z trwałych, odpornych na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne materiałów. Dobrze zdecydować się na model mobilny, który można sprawnie złożyć i rozłożyć ‒ wtedy rozgrywki będziemy mogli zorganizować w różnych miejscach.
 • Piłki ‒ oczywiście gra w piłkę nożną nie odbędzie się bez porządnej piłki. Piłki do gry dostępne są w szerokim przedziale cenowym i z logo różnych producentów.
 • Korki ‒ wygodne obuwie to podstawa podczas gry w piłkę nożną, jak i podczas każdego innego sportu. W przypadku gry w nogę konieczne są lekkie, wykonane z oddychających materiałów korki.
 • Ochraniacze ‒ bezpieczeństwo podczas treningu to podstawa, dobrze więc zakupić dla malucha parę ochraniaczy, które pozwolą uniknąć otarć i sprawią, że ewentualne upadki nie będą bolesne.
 • Getry piłkarskie ‒ getry piłkarskie są uzupełnieniem stroju piłkarza, chronią przed zimnem, zapobiegają otarciom i podtrzymują ochraniacze. Wybierając getry dobrze skupić się na tym, czy wykonane są z oddychających materiałów i dobrze dopasowują się do łydki.

Podsumowanie

Poświęcając czas i uwagę maluchowi oraz organizując różnego typu treningi a także zabawy ruchowe, na przykład grę w piłkę nożną dajemy mu bardzo wiele. Dziecko nie tylko miło spędza czas, ale też popracuje nad kondycją fizyczną. Pamiętajmy, że podczas rozgrywki maluch powinien mieć odpowiedni strój i wygodne korki. Dobrze też zainwestować w stabilne bramki i porządną piłkę.

Powodzenia!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 194 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Zamówienie zrealizowane bez problemu a zamówiłam stół z szklanym blatem był bardzo dobrze zabezpieczony.
2024-04-18
Wszystko ok, dobrze zapakowane , sprawna wysyłka.
pixel