Maty i materace do ćwiczeń

( ilość produktów: 33 )

Maty do ćwiczeń zagwarantują ci wygodne i bezpieczne wykonanie treningu. Wytrzymałe maty i materace do ćwiczeń dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach.

Maty do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń to jedno z najważniejszych akcesoriów fitness którego nie może zabraknąć także u ciebie! Każdy trening, również ten wykonywany w domu powinien być bezpieczny i komfortowy. Zapewnij sobie pełną wygodę, kupując profesjonalną matę do ćwiczeń dostępną w naszej ofercie. Na Sportservice zaopatrzysz się w maty do ćwiczeń o odpowiedniej grubości i elastyczności, wyprodukowane z najlepszych jakościowo materiałów. Możesz wykorzystać je podczas zajęć fitness, jogi czy pilatesu. Przydadzą się też do codziennej rozgrzewki, ćwiczeń gimnastycznych oraz aerobiku.

Rodzaje mat do ćwiczeń

W naszym bogatym asortymencie znajdziesz wiele modeli uniwersalnych mat treningowych, które mogą posłużyć np. jako maty fitness. Mamy też lekkie i cienkie maty do jogi oraz materace do ćwiczeń. Materace gimnastyczne to najgrubszy rodzaj mat do ćwiczeń, odpowiedni do wykonywania ćwiczeń akrobatycznych, rehabilitacyjnych i treningów sztuk walki. ). Wyposaża się w nie szkoły, aby na zajęciach wychowania fizycznego bezpiecznie robić salta, przewroty czy przerzuty bokiem (popularnie nazywane gwiazdami). Bez materaców gimnastycznych nie obędzie się też w gabinecie fizjoterapeutycznym, ponieważ są one najlepszym podłożem do wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych i korekcyjnych.

Dlaczego mata do ćwiczeń to podstawa?

Dobre przygotowanie do ćwiczeń to nie tylko wybór stroju i butów sportowych, ale i dostosowanie przestrzeni do rodzaju treningu. Zadaniem karimaty i maty do ćwiczeń jest odizolowanie ciała od zimnego podłoża i ochrona przed ewentualnymi urazami. Trening na twardej ziemi bądź dywanie grozi ryzykiem kontuzji, a nawet uszkodzeniem kręgosłupa. Jeśli chcesz tego uniknąć, kup matę do ćwiczeń antypoślizgową, dzięki której zapewnisz sobie lepszą przyczepność do podłoża i doskonałą stabilizację ruchów.

Dobra mata do ćwiczeń, czyli jaka?

Maty i karimaty do ćwiczeń nie są sobie równe. Podstawową cechą wyróżniającą poszczególne modele jest rodzaj materiału, z którego produkt został wyprodukowany. Dobre jakościowo maty powstają z pianki EVA oraz pianki termoplastycznej TPE (często w połączeniu z ekologicznym kauczukiem). Atrakcyjne cenowo maty do fitness znajdziesz właśnie na naszej stronie - wybierz interesujący cię produkt w ulubionym kolorze i ciesz się udanym treningiem! Do kompleksowych ćwiczeń przydadzą ci się także inne akcesoria sportowe jak np. taśmy i gumy do ćwiczeń, rollery oraz piłki gimnastyczne. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Sprawdź także: poduszki sensoryczne i sprzęt siłowy.

pixel