Taśmy do ćwiczeń, gumy oporowe treningowe

( ilość produktów: 8 )

Gumy do ćwiczeń to idealny sposób na wzmocnienie mięśni i poprawę ich elastyczności. Sprawdź naszą ofertę i wybierz gumy idealne dla swoich potrzeb treningowych!

Gumy i taśmy do ćwiczeń

Gumy i taśmy do ćwiczeń to akcesoria sportowe, które warto mieć w swojej przydomowej siłowni. Te niewielkie dodatki pozwolą ci na wykonanie kompleksowego treningu poszczególnych partii ciała, dzięki czemu zwiększysz swoją wytrzymałość i gibkość. Gumy oporowe wykorzystywane są zarówno podczas rozgrzewki, ćwiczeń ogólnorozwojowych, zajęć fitness i treningu na siłowni, jak i do celów rehabilitacyjnych po doznanych urazach. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne gumy treningowe w rozmaitych wersjach kolorystycznych, sprzedawane zarówno pojedynczo, jak i w zestawach. Pamiętaj, że do bezpiecznego treningu w domu potrzebna jest również mata do ćwiczeń, która zmniejszy ryzyko otarć i odizoluje cię od zimnego podłoża

Gumy oporowe do ćwiczeń - zastosowanie

Zadaniem gumy do ćwiczeń jest zwiększenie oporu, przez co wzrasta napięcie mięśni. To sprawia, że mięśnie zmuszone są do bardziej intensywnej pracy, co w rezultacie przynosi lepsze efekty treningowe. Taśmy oporowe przydadzą ci się do ćwiczenia mięśni ud i pośladków, pleców, rąk, barków czy brzucha. Z ich pomocą wzmocnisz i uelastycznisz ciało, poprawisz koordynację ruchową i kondycję fizyczną, a przy tym spalisz więcej kalorii. Gumy do ćwiczeń są więc idealnym akcesorium do modelowania sylwetki. Taśmy oporowe to także znakomita alternatywa dla ćwiczeń z hantlami lub innymi rodzajami obciążeń.

Lateks, z którego produkujemy taśmy, ma odpowiednią sprężystość i wytrzymałość, przez co guma jest trwała i nie ulega uszkodzeniom nawet podczas intensywnych treningów. Jako akcesorium o niewielkich rozmiarach i wadze, guma nie sprawia trudność w przechowywaniu i transporcie, a przy tym ma bardzo atrakcyjną cenę. Z taśm oporowych mogą korzystać nawet osoby początkujące, zwiększając tym samym swoją motywację do ćwiczeń. Duży wybór sprawia, że zarówno osoby o niewielkim doświadczeniu, jak i te trenujące od dawna znajdą gumę bądź taśmę dostosowaną do możliwości.

Zestawy gum do ćwiczeń - szeroka oferta gum i taśm

W Sportservice kupisz pojedyncze taśmy do ćwiczeń oraz komplety składające się z 3, 4 i 5 sztuk gum. Produkty różnią się między sobą takimi parametrami jak: kolor, długość, grubość i szerokość oraz rodzaj oporu. Najbardziej uniwersalny zestaw gum zawiera taśmy do ćwiczeń o oporze od 1 do 35 kg. W naszej ofercie znajdziecie m.in. gumy i taśmy o oporach:

  • 1-5 kg,
  • 2-7 kg,
  • 5-10 kg,
  • 10-15 kg,
  • 12-30 kg,
  • 15-20 kg,
  • 20-25 kg.

Pamiętaj, że opór gumy należy dostosować do typu wykonywanych ćwiczeń. Z tego względu już na starcie warto zaopatrzyć się w taśmy o zróżnicowanym oporze. W asortymencie posiadamy również ekspandery i pasy do treningu w podwieszeniu, które mogą służyć jako uzupełnienie sportowego wyposażenia.

Postaw na profesjonalne artykuły sportowe i zaopatrz się w nie w naszym sklepie. Jak akcesoria fitness, to oczywiście gumy do ćwiczeń! Takie gumy umożliwiają wykonanie szeregu ćwiczeń w zaciszu własnego domu, w ogrodzie, w klubie fitness - wszędzie, gdzie tylko chcesz. Gumy są lekkie i bezproblemowe w przenoszeniu, a także trwałe, niedrogie i bardzo przydatne. Dobrej jakości gumy do ćwiczeń pozwolą ci zminimalizować ryzyko kontuzji, poprawić mobilność stawów i szybciej osiągnąć założone cele. Nie zwlekaj i wejdź na wyższy poziom treningu już dziś!

Sprawdź także

hantle oraz piłki gimnastyczne.

FAQ

1.Co oznaczają kolory gumy do ćwiczeń?

Patrząc na dostępne na rynku gumy do ćwiczeń już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że często występują one w różnych kolorach. Czy zatem ta wielobarwność produktu ma jakieś znaczenie? Otóż nie ma konkretnie przypisanych kolorów do różnych rodzajów, bądź oporów gum. Poszczególni producenci wykorzystują różnorodną kolorystykę, by odróżnić poszczególne zakresy oporowe w zestawach, jednak najważniejszą kwestią w tym przypadku są oznaczenia. To nimi trzeba kierować się chcąc dobrać odpowiednią gumę do ćwiczeń dla siebie.  

2.Jakie gumy do ćwiczeń dla początkujących?

Osobom rozpoczynającym przygodę treningową z wykorzystaniem gum do ćwiczeń dedykowane będą taśmy o niezbyt dużym oporze. Jak doskonale wiadomo do zdobycia doświadczenia fitnessowego, wzmocnienia mięśni i podwyższenia swojej wydolności potrzeba czasu. Dlatego też dobrym rozwiązaniem przy zakupie gum do ćwiczeń będzie zakup zestawu złożonego z wielu taśm o różnych oporach. Można też zdecydować się na kupno jednej, słabszej oporowo taśmy i z czasem ją wymienić. Należy pamiętać także o tym, że siła naszych mięśni w różnych partiach ciała będzie zupełnie inna - siła w rękach może być o wiele słabsza niż w nogach. I to jest właśnie najlepszy argument przemawiający za wyborem zestawu gum do ćwiczeń.

3.Jak ćwiczyć z taśmą w domu?

Taśmy ze względu na swoje niewielkie rozmiary i możliwość używania ich podczas wielu różnych ćwiczeń cieszą się ogromną popularnością wśród osób, którym nie po drodze na siłownie. Akcesorium to pozwala na wykonywanie złożonych treningów w domu. Sposobów wykorzystania gum do ćwiczeń jest mnóstwo. Używa się ich przede wszystkim do treningów siłowych, sprawnościowych oraz rehabilitacji. Odradza się wykonywanie tych samych ćwiczeń za każdym razem, gdyż z czasem mogą przestać one działać na wybraną patię ciała w odpowiedni sposób. Aby treningi przynosiły zamierzone efekty należy stosować zróżnicowany zestaw ćwiczeń oraz skupić się na właściwym ich przeprowadzaniu.

4.Jakie wykonywać ćwiczenia na brzuch z taśmą?

Decydując się na trening z gumami wiele osób ma na względzie wyrzeźbienie mięśni brzucha. Jest to jak najbardziej uzasadnione, ponieważ taśmy mogę przynieść ogromne zmianę dla tej partii ciała. Jednymi z najpopularniejszych ćwiczeń na brzuch są przede wszystkim brzuszki, deska oraz skłony. Jeżeli dołożysz do tych aktywności taśmy możesz spodziewać się jeszcze szybszych i efektowniejszych rezultatów. Opór, jaki dają gumy sprawia, że ćwiczenia wymagają większego wysiłku i jeszcze mocniej angażują wybrane mięśnie poszczególnych partii ciała. Istotnym jest jednak aby odpowiednio dobrać gumy do swoich możliwości. Zbyt duży opór może spowodować niewłaściwie wykonywanie ćwiczeń, a co za tym idzie brak efektów.

5.Ile powinien trwać trening z gumami?

Wiele osób posiada mylne przeświadczenie, że im dłuższy trening z gumami do ćwiczeń, tym szybsze i lepsze efekty. Nic bardziej mylnego! Zbyt długi wysiłek fizyczny, a tym bardziej siłowy może prowadzić do uszkodzeń mięśni i kontuzji. Muszą o tym pamiętać przede wszystkim osoby rozpoczynające swoją przygodę ze sportem, którzy zapatrzeni są na zawodowych trenerów. Czas treningu z gumami powinien być dostosowany do Twojego planu treningowego i możliwości. Za optymalny czas ćwiczeń z taśmami podanie się około 45 minut. Trzeba też mieć na uwadze odpowiednie przygotowanie poprzez rozgrzewkę.

6.Po jakim czasie efekty ćwiczeń z gumami?

Korzystając z gum do ćwiczeń każdy ma w zamiarze osiągnąć zadowalające efekty. Aby jednak się ich doczekać należy przede wszystkim odpowiednio dobrać taśmy do swoich możliwości oraz skupić się na prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń z ich użyciem. Jeżeli wskazówki te zostaną właściwie wypełnione to pierwszych efektów można spodziewać się po około 4-5 tygodniach regularnej aktywności. Ogromną zaletą gum do ćwiczeń jest ich opór stawiany w całym zakresie ruchowym. Na początku jest on stosunkowo mały, ale w miarę rozciągania staje się coraz większy i skuteczniejszy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 951 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-14
Zgodnie z opisem, zapach drewna
2024-07-14
Polecam.
pixel