Zwrot

Prawo odstąpienia od umowy

1.1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 30 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 30 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie ostatniej z rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy.

1.2. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas (Springos Sp. z o.o. Sp. k.,Kłaj 701, 32-015 Kłaj, reklamacje@springos.pl) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

1.3 Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. 

Skutki odstąpienia od umowy

1.4. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy Sprzedawca dokona zwrotu wszystkich dokonanych płatności związanych z Umową Sprzedaży (z wyjątkiem kosztów zwrotu rzeczy oraz dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

1.5. Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych do nas za pobraniem, usługą “e-przesyłka” lub doręczanych do paczkomatów. Koszt odesłania zwracanego produktu ponosi kupujący.

Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w poniższych przypadkach:

1.6. umów, w których przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;

1.7. umów, w których przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

Wzór formularza odstąpienia od umowy możesz pobrać tutaj lub sporządzić go własnoręcznie:

(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

Adresat: Springos Sp. z o.o. Sp. k.,Kłaj 701, 32-015 Kłaj, reklamacje@springos.pl

Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(*) umowy dostawy następujących rzeczy(*)

Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*)

Imię i nazwisko konsumenta(-ów)

Adres konsumenta(-ów)

Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)

Data

(*) Niepotrzebne skreślić.

 


 

Zwroty

Produkty zakupione w sklepie internetowym Sportservice.pl podlegają zwrotowi w terminie 30 dni od daty odebrania zamówienia. Kupując w sklepie internetowym Sportservice.pl masz możliwość odstąpienia od umowy oraz reklamacji towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami. W celu usprawnienia każdego z tych procesów zalecamy następujący scenariusz działania:

1. Wypełnij formularz ODSTĄPIENIA OD UMOWY - możesz go pobrać TUTAJ. Pamiętaj o podaniu numeru konta bankowego, na który mamy zwrócić Twoje środki.

2. Przygotuj paczkę do wysyłki (paczka musi zostać dobrze zabezpieczona aby nie uległa uszkodzeniu podczas transportu).

3. Odeślij zwracany towar wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem na adres:

Springos Sp. z o.o. Sp. k.
Kłaj 701
32-015 Kłaj

* Paczki wysłane " za pobraniem " lub za pośrednictwem Inpost Paczkomaty, nie będą obierane.

4. Poinformuj nas o zwrocie wiadomością na adres e-mail: reklamacje@springos.pl

Towar możesz również zwrócić osobiście do naszych magazynów:

Kłaj 701, 32- 015 Kłaj
lub
Skawina, ul. Krakowska 87, 32-050 Skawina.

Do zwrotu towaru będzie potrzebny numer zamówienia oraz numer konta bankowego celem realizacji zwrotu środków.

 

Wymiana

W sklepie internetowym Sportservice.pl wymiana towaru polega na wcześniejszym dokonaniu zwrotu wybranego produktu i złożeniu oddzielnego zamówienia. Jeżeli okaże się, że produkt który został przez Ciebie kupiony jest np. za duży i jesteś zainteresowany zamówieniem innego rozmiaru, skorzystaj z procedury zwrotu, a produkt w innym rozmiarze zamów w oddzielnym zamówieniu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 440 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Zgodne z opisem.
2024-05-20
Szybko,sprawnie, bezboleśnie.
pixel