Drążki do ćwiczeń

( ilość produktów: 7 )

Drążki rozporowe to idealne akcesorium dla osób chcących wzmocnić górne partie ciała, w tym mięśnie pleców i ramion. Poznaj nasze wielofunkcyjne drążki do podciągania. 

Drążki do podciągania

Drążki do podciągania to proste przyrządy sportowe wykorzystywane w treningu siłowym i wytrzymałościowo-siłowym. Są one na tyle uniwersalne, że możesz zamontować je praktycznie w każdym mieszkaniu, niezależnie od jego wielkości. Drążek do ćwiczeń jest funkcjonalny i pozwala na wykonywanie wielu rodzajów ćwiczeń wzmacniających. Łatwość montażu i duża trwałość akcesoriów - te cechy doskonale opisują dostępny u nas akcesoria fitness. Oferujemy różne modele drążków, w tym drążki rozporowe oraz drążki do podciągania na ścianę. Dzięki bogatemu asortymentowi możesz wybrać produkt, który sprosta twoim oczekiwaniom.

Drążki do ćwiczeń - efektywny trening mięśni

Masz już w domu hantle, kettlebell i uchwyty do pompek, ale wciąż ci mało? Koniecznie wypróbuj drążki do ćwiczeń. Z takim sprzętem możesz osiągnąć nie gorsze efekty niż gdybyś korzystał z zaawansowanych technologicznie maszyn na siłowni. Podczas ćwiczeń nie musisz ograniczać treningu do klasycznego podciągania  - istnieje wiele technik, które pozwolą ci osiągnąć lepsze rezultaty, a przy tym sprawią, że ćwiczenia będą o wiele ciekawsze. Podciągając się na drążku do ćwiczeń, angażujesz nie tylko mięśnie rąk, ale i brzucha, klatki piersiowej, pleców i ud.

Od sposobu podciągania zależy, które mięśnie zostaną pobudzone do pracy. Przykładowo ćwiczenia z podchwytem wpływają na pracę bicepsów i rzeźbienie ramion. Z kolei nachwyt z szerokim rozstawem dłoni prowadzi do aktywizacji mięśnia najszerszego grzbietu. Im bardziej zróżnicowana będzie twoja aktywność fizyczna, tym lepiej zadasz o swoje ciało. Równie ważna jest systematyczność i dopasowanie poziomu trudności do aktualnego stopnia wytrenowania. Nie martw się, jeśli na początku nie będziesz mistrzem podciągania. Z czasem twoja siła wzrośnie i będziesz w stanie wykonać większą liczbę powtórzeń.

Drążki do podciągania na ścianę i drążki rozporowe

Wyróżnia się dwa podstawowe typy drążków do podciągania. Pierwszym z nich jest drążek rozporowy. Należy go zamontować do framugi drzwi. Zdecydowaną zaletą tego rodzaju drążka jest prostota montażu i niewielka ilość zajmowanego miejsca. W Sportservice kupisz drążki z regulacją rozstawu i maksymalnym obciążeniem w zakresie 100-300 kg. Wszystkie produkty zostały wykonane z wysokich jakościowo materiałów, zapewniających bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Drążki rozporowe produkujemy ze stali i pianki NBR? materiałów o doskonałych parametrach technicznych.

Drugim typem drążków są drążki do podciągania na ścianę. Ścienne poręcze mają cztery chwyty o różnych odległościach rozstawienia oraz piankowe uchwyty gwarantujące komfortowy trening. Zróżnicowany rozstaw oraz większa dowolność chwytów sprawiają, że drążek umożliwia wykonywanie bardziej urozmaiconych ćwiczeń.

Podciąganie na drążku to świetny sposób na rozwój mięśni i poprawę wydolności organizmu. Zaopatrz się w akcesoria sportowe z naszego sklepu, a twój trening stanie się kompleksowy. Zobacz, co dla ciebie mamy i ćwicz wygodnie z domu. Zapraszamy!      

FAQ

1.Co daje podciąganie się na drążku?

Podciąganie się na drążku rozwija siłę mięśni górnej części ciała, w szczególności mięśni pleców, ramion oraz brzucha. Regularne podciąganie poprawia wytrzymałość mięśniową, postawę ciała oraz ogólną sprawność fizyczną. Jest to efektywne ćwiczenie wzmacniające, które można wykonywać w domu.

2.Jaki drążek rozporowy kupić?

Wybierając drążek rozporowy, zwróć uwagę na jego maksymalną wytrzymałość na obciążenie oraz zakres regulacji szerokości, aby dopasować go do futryny drzwiowej. Ważne są także solidne, antypoślizgowe uchwyty oraz stabilna konstrukcja, zapewniająca bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

3.Jak ćwiczyć na drążku w domu?

Ćwicząc na drążku w domu, zaczynaj od podstawowych podciągnięć, z użyciem nachwytu lub podchwytu, dostosowując szerokość uchwytu do swoich możliwości. Możesz także wykonywać ćwiczenia izometryczne, takie jak przytrzymywanie się na drążku ze zgiętymi ramionami, oraz różne warianty podciągnięć, aby angażować różne grupy mięśniowe. Pamiętaj o właściwej technice, unikaj gwałtownych ruchów.

4.Ile razy w tygodniu ćwiczyć na drążku?

Zaleca się ćwiczyć na drążku 2-3 razy w tygodniu, aby z wzmocnić mięśnie, ale też umożliwić mięśniom odpowiednią regenerację między sesjami treningowymi. Ważne jest, aby stopniowo zwiększać intensywność i ilość powtórzeń, dostosowując trening do własnych możliwości i celów.

5.Jak zamontować drążek do podciągania w domu?

Aby zamontować drążek do podciągania, najpierw dokładnie zmierz szerokość futryny drzwiowej i dostosuj drążek do odpowiedniego rozmiaru. Upewnij się, że powierzchnia futryny jest stabilna i nieuszkodzona. Następnie zamocuj drążek zgodnie z instrukcjami producenta, dokręcając mechanizm rozporowy, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 680 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Bardzo pozytywna ocena
2024-06-11
W paczce brakowało instrukcji, ale dostalam ją błyskawicznie na e-mail :) szybka wysyłka, polecam.
pixel