Co powinna posiadać bezpieczna huśtawka dla dziecka? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

2021-05-20
Co powinna posiadać bezpieczna huśtawka dla dziecka? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Huśtawka dla dziecka powinna być między innymi odpowiednio dobrana do wieku naszej pociechy. Im młodsze dziecko, tym ważniejsze są dodatkowe oparcia, które posiada huśtawka. Starsze dziecko może już korzystać z siedziska typu bocianie gniazdo albo bujakowego, trzymając się samych linek.

Huśtawka drewniana, huśtawka metalowa, a może plastik?

Huśtawka ogrodowa plastikowa polecana jest dla najmłodszych dzieci. Nie ma ona takiego udźwigu jak np. huśtawki ogrodowe metalowe, ale dzięki specjalnym siodełkom gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Huśtawka drewniana to z kolei doskonałe rozwiązanie dla kilkuletniego dziecka. Mocny, naturalny materiał z pewnością spodoba się niejednemu przedszkolakowi, a dodatkowe oparcia zwiększą komfort użytkowania. Bezapelacyjnie jednak najsolidniejszą huśtawką dla dziecka będzie ta w wersji metalowej.

Zabawa i bezpieczeństwo - wybierz właściwą huśtawkę

Huśtawka ogrodowa ma zadanie umilić dziecku czas spędzony na zewnątrz. Niewątpliwie jednak powinna również zapewniać maksimum bezpieczeństwa. Huśtawka dopuszczona do sprzedaży powinna posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Pamiętajmy, że nic jednak nie zastąpi obecności opiekuna. Nawet najbezpieczniejsza huśtawka dla dzieci wymaga nadzoru podczas zabawy, kiedy mowa o najmłodszych pociechach. Jak wynika z prowadzonych badań, blisko 70% wypadków, które spotykają nasze dzieci, ma miejsce właśnie w domu. Postarajmy się więc, zapewnić im maksymalny stopień bezpieczeństwa.

Huśtawka ogrodowa

Huśtawka nie tylko dla dzieci?

Bocianie gniazda to nie tylko doskonała alternatywa dla huśtawek tradycyjnych, ale również świetne rozwiązanie na rodzinne urozmaicenie czasu. Huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo to jedna z najbardziej solidnych i bezpiecznych huśtawek, dostępnych na polskim rynku. Huśtawka wyposażona jest w mocne liny oraz dodatkowe kółka wykonane ze stali. Jej maksymalny udźwig to 150 kg. Tego typu huśtawka ogrodowa doskonale nada się więc do zabawy nawet większej grupki dzieci. Co więcej huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo skradnie serce także osobom dorosłym! Dobrej jakości huśtawka jest także przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Huśtawka ogrodowa w Sport Service

Oferujemy szeroki wybór jakościowych huśtawek ogrodowych dla dzieci. To m.in. bardzo modne w ostatnim czasie bocianie gniazdo owalne o rozmiarach od Ø 60 cm do Ø 120 cm oraz prostokątne 140 x 80 cm. Oprócz tego huśtawka drewniana w formie bujaka czy ultrabezpieczne huśtawki ogrodowe z oparciem.

Sprawdź huśtawki ogrodowe dostępne na sportservice.pl i wybierz najlepszy model dla swojej pociechy! Żeby zapewnić dziecku jeszcze więcej form beztroskiej zabawy, zobacz naszą bogatą ofertę trampolin ogrodowych oraz hamaków. Nie tylko huśtawki ogrodowe, ale również tego typu zabawki, to także świetne rozwiązanie w kwestii spędzania wspólnego czasu z pociechami.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 190 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Zamówienie zrealizowane bez problemu a zamówiłam stół z szklanym blatem był bardzo dobrze zabezpieczony.
2024-04-18
wszystko dobrze
pixel