Przygotowujemy kącik do spania dla swojego pupila

2022-03-16
Przygotowujemy kącik do spania dla swojego pupila

Kiedy w domu pojawia się czworonożny przyjaciel, pierwszą powinnością jego opiekuna jest stworzenie zwierzakowi wygodnego kącika do spania. Wybór leżanek dla psa i posłań dla kota jest naprawdę ogromny, na co więc się zdecydować? Gdzie stworzyć komfortowe lokum dla zwierzęcia, by szybko się do niego przyzwyczaił i je zaakceptował? Jeśli masz psa albo kota, koniecznie przeczytaj nasz wpis blogowy, a urządzanie pupilowi miejsca do spania nie będzie mieć przed tobą tajemnic. Miłej lektury!

Własny kącik dla zwierzęcia jest ważny

Niektóre zwierzęta lubią spędzać cały czas z właścicielami, bawiąc się z nimi, obserwując, co robią, a nawet śpiąc z nimi w łóżku. Inne są nieco mniej towarzyskie i preferują większą swobodę. Bez względu na to, czy twój futrzany przyjaciel uwielbia obecność drugiej osoby, czy może chodzi własnymi ścieżkami, potrzebny mu będzie prywatny kąt do spania. Psy dzięki temu uczą się, jakie jest ich miejsce w stadzie. Własne legowisko pomaga im także w zmniejszeniu lęku separacyjnego i zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa. Z kolei koty to zwierzęta terytorialne, które często wybierają bardzo zróżnicowane miejsca do spania.

Jakie legowisko dla psa wybrać?

Odpowiednie legowisko dla psa gwarantuje mu komfortowy odpoczynek każdego dnia. Jest także miejscem, w którym pies może schronić się w czasie stresu czy choroby. Jeśli zwierzak śpi osobno, jest to korzystne zarówno dla niego, jak i właściciela, który chce zadbać o dobrą jakość swojego snu. Zwierzęta często się przewracają, a poza tym mogą zajmować dużą część łóżka, co zdecydowanie zakłóca spokojny sen. Ponadto dając psu legowisko, dbasz o higienę i uczysz czworonoga hierarchii w domu.

posłanie dla psa

Legowiska dla psa zawsze muszą być dopasowane do wymiarów zwierzęcia. Przed zakupem koniecznie zmierz długość psa i dolicz do otrzymanego wyniku 15-20 cm. Psy mogą spać w różnych pozycjach, więc muszą mieć wystarczająco dużo przestrzeni do wyciągnięcia wszystkich kończyn. Jednym z najpopularniejszych legowisk dla psów są okrągłe posłania z miękkimi bokami. Takie leżanki są wygodne i ładnie się prezentują. Jeśli Twój wybór padnie na leżankę dla psa, upewnij się, jaka jest wysokość obrzeży i czy Twój psiak nie będzie miał problemów z wchodzeniem do legowiska. Dużym powodzeniem cieszą się również legowiska w formie poduszki będące idealnym rozwiązaniem dla pupili, które rozciągają się i leżą w takiej pozycji. W sklepach można też znaleźć legowiska dla psa z zadaszeniem przeznaczone dla psów małych ras oraz legowiska kanapy polecane dla psów dużych ras.

Gdzie umieścić legowiska dla psa? Unikaj miejsc, w których jest przeciąg, zrezygnuj też z ustawiania leżanki dla psa w pobliżu kaloryfera. Zwierzaki często przegrzewają się w mieszkaniach, a to nie służy ich zdrowiu. Najlepsze będzie zaciszne lokum. Nie wybieraj jednak miejsca, które znajduje się z dala od domowników, gdyż pies może poczuć się tam opuszczony. Wiele psów doceni legowisko umieszczone w miejscu, z którego będą miały dobrą widoczność na to, co dzieje się w domu.

Posłanie dla kota: leżanka czy legowisko na kaloryfer?

Koty bywają wybredne i czasem trudno im dogodzić. Zwykło mówić się, że koty chodzą własnymi drogami i są samotnikami. Z pewnością większość kotów nie jest tak towarzyska, jak psy, mają też one nieco inne potrzeby. Koty to miłośnicy długich drzemek - w ciągu dnia mogą przespać nawet 16 godzin! Czy jest więc lepszy powód, by urządzić futrzakowi przyjemne miejsce do spania? Istnieje duża szansa, że to właśnie stworzony przez Ciebie kącik spodoba się kotu najbardziej.

posłanie dla kota

Legowiska dla kota mogą mieć różnorodne formy: od okrągłej poduszki, budki czy koszyka, aż po hamak i legowisko dla kota na kaloryfer. Mnogość rodzajów i kolorów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Każdy typ posłania dla kota ma swoje zalety. Przykładowo budka sprawdzi się m.in. w przypadku płochliwych, lękliwych kotów, które chcą zyskać poczucie bezpieczeństwa i odosobnienia. Większą wygodę zapewni legowisko dla kota w postaci poduszki - jest miękkie i puszyste, a to koty lubią najbardziej. Jako leżanki dla kotów służą także materace z antypoślizgowymi spodami, które najczęściej umieszczane są na parapecie. W ostatnim czasie szczególnie uznanie zyskały też legowiska dla kota na kaloryfer. Jak wiadomo, koty uwielbiają ciepło i szczególnie chętnie wybierają te miejsca, w których jest go najwięcej.

Gdzie urządzić kącik dla kota? Z reguły koty czują się najlepiej, gdy przebywają wyżej nad ziemią. Właśnie dlatego potrafią wybrać nawet najmniej oczekiwane miejsca do spania i ulokować się np. na półce w szafie czy na stole. Biorąc pod uwagę fakt, że koty mają doskonale rozwinięte poczucie równowagi, zwierzaki bez problemu wskoczą do legowiska umieszczonego na drapaku albo specjalnego hamaka przyczepionego do okna. Ważne, by posłanie dla kota umieścić w miejscu wolnym od przeciągów. W pobliżu nie powinny znajdować się urządzenia emitujące głośne dźwięki, które mogą zakłócić sen.

Czy wiesz już, gdzie zorganizujesz kącik do spania dla swojego zwierzaka? Mamy nadzieję, że nasze porady były dla ciebie przydatne, a Twój futrzany przyjaciel zyska wspaniałe miejsce do drzemek!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1037 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Namiot zgadza się z opisem i wszystko jest tak jak powinno wyglądać. Pozdrawiam
2024-07-23
Towar zgodny z opisem. Szybka realizacja, polecam
pixel