Jak zabezpieczyć dom przed małymi dziećmi?

2023-04-13
Jak zabezpieczyć dom przed małymi dziećmi?

Jeśli w domu przebywa małe dziecko, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie mebli i wszystkich innych przedmiotów, które mogłyby skaleczyć malucha. Raczkujące dzieci są bardzo ciekawe świata i uwielbiają zwiedzać najbliższe otoczenie – przez to często narażają się na niebezpieczeństwa, o których nie mogą mieć pojęcia. Zastanawiasz się, w jaki sposób zabezpieczyć dom i ochronić niemowlę przed ewentualnymi urazami? W dzisiejszym artykule przeczytasz, jakie akcesoria kupić, by przystosować mieszkanie do potrzeb dziecka.

Zabezpieczenia przed dziećmi – dlaczego musisz je mieć?

Zabezpieczenia przed dziećmi to produkty, które powstały z myślą o bezpieczeństwie niemowląt i starszych dzieci. Mowa tu np. o takich akcesoriach, jak barierki ochronne, które montuje się, aby uniemożliwić dzieciom wchodzenie na schody czy przechodzenie do innych pomieszczeń. Stosuje się też blokady szuflad i szafek, dzięki którym maluch nie może otworzyć drzwiczek szaf, szafek, biurek i innych mebli. W domu warto zabezpieczyć też gniazdka elektryczne, aby dziecko nie mogło do nich dotrzeć i włożyć palców.

Żaden rodzic nie jest w stanie mieć na oku dziecka przez 24 godziny na dobę. Zabezpieczenie potencjalnie niebezpiecznych miejsc (których w domu jest naprawdę mnóstwo) staje się po prostu koniecznością. Na szczęście zabezpieczenia przed dziećmi to tanie akcesoria, które z łatwością nabędziesz przez internet. Montaż zabezpieczeń do szafek czy ochraniaczy na kanty mebli jest naprawdę prosty. Wykonasz go w mgnieniu oka, a gdy dziecko podrośnie, usuniesz taśmę z mebli bez obaw o ich zarysowanie.

zabezpieczenia przed dziećmi - ochrona na rogi i kanty mebli

Zabezpieczenia przed dziećmi  –  barierki ochronne

Barierki ochronne to jedne z najczęściej stosowanych rozwiązań zabezpieczających przed dostaniem się dzieci tam, gdzie nie powinny. Bramki montuje się rozporowo dopasowując ich szerokość do otworu drzwiowego czy długości schodów. Barierki są szczególnie przydatne wtedy, gdy dziecko zaczyna raczkować lub chodzić. Dzięki bramkom ograniczysz dziecku dostęp do niektórych pomieszczeń w domu.

Zabezpieczenia przed dziećmi – ochrona na rogi i kanty mebli

Rogi i kanty mebli to miejsca, które wymagają dokładnego zabezpieczenia przed dziećmi. O ostre, wystające krawędzie łatwo jest się uderzyć i poważnie zranić. Aby temu zapobiec, najlepiej jest zainwestować w specjalne nakładki na rogi i kanty mebli. Ochraniacze na meble mają postać elastycznej, piankowej taśmy pokrytej z jednej strony klejem. Można je szybko nakleić na różne wystające elementy, a gdy już nie będą potrzebne, odkleić bez ryzyka uszkodzenia, czy porysowania mebli. Ochrona na rogi i kanty mebli przyda się do zabezpieczenia narożników, kantów stołów, rurek i innych powierzchni.

zabezpieczenia przed dziećmi - zabezpieczenia do szafek

Zabezpieczenia przed dziećmi – zabezpieczenia do szafek

Zabezpieczenia do szafek to kolejny element, który trzeba mieć w domu. W szafkach i szufladach znajduje się wiele przedmiotów niebezpiecznych dla dzieci: noże, talerze, leki, środki czystości… Nigdy nie wiadomo, czy dziecko nie otworzy sobie drzwiczek i nie sięgnie po coś ostrego lub wypije szkodliwy płyn. Blokada sprawia, że dziecko nie jest w stanie otworzyć szafki, ale rodzicowi przyjdzie to bez trudu.

Zabezpieczenia przed dziećmi mogą uchronić pociechy przed nieszczęśliwymi wypadkami. Nie zapomnij dobrze przygotować dom czy mieszkanie na moment, w którym twój smyk zacznie raczkować. Postaw na barierki ochronne, zabezpieczenia do szafek oraz zaślepki do gniazdek.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 503 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Wszystko zgodne z opisem , Polecam
2024-05-26
Wszystko według opisu
pixel