Siatki przeciw kretom

( ilość produktów: 27 )

Chcesz zapobiec powstawaniu kopców na swoim trawniku?  W takim razie przyda ci się siatka przeciw kretom, która odstraszy nieproszonych gości z ogrodu.

Siatka na krety

Piękny ogród obfitujący w roślinność oraz wypielęgnowany trawnik to zasługa ogromu włożonej pracy. Cały efekt mogą szybko zepsuć kopce ziemi, które pojawiają się w zastraszającym tempie. To zasługa kretów, ssaków żyjących pod ziemią, które w poszukiwaniu jedzenia tworzą na powierzchni charakterystyczne usypy. Skutecznym sposobem na pozbycie się tego problemu, jest siatka na krety. Jej montaż nie jest skomplikowany, a przyniesie wiele korzyści.

Siatka przeciw kretom – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Na niektórych terenach krety są prawdziwą plagą. Codziennie pojawiają się tam nowe kopce, niszcząc przy okazji rośliny i plony. Trudno się więc dziwić, że przez większość ogrodników ssaki te są uważane za szkodniki, z którymi trzeba walczyć. Należy jednak pamiętać, że zwierzęta są pod częściową ochroną, a tworząc tunele, spulchniają glebę, poprawiając jakość podłoża.

Siatka przeciw kretom to skuteczny sposób, aby wyeliminować niechcianą działalność zwierząt. Nie przeszkadza przy tym w odgrywaniu ich pożytecznej roli dla ekosystemu i poprawy jakości gleby. Ponadto stanowi humanitarne rozwiązanie bez konieczności używania środków chemicznych, które mogłyby zaszkodzić roślinom. Siatka na krety stabilizuje też powierzchnię ziemi, stwarzając lepsze warunki do wzrostu trawy i kwiatów.

Jaka siatka na krety?

Podczas wyboru zabezpieczenia należy zwracać uwagę na wielkość oczek. Zbyt małe mogą utrudnić ukorzenianie się roślin, natomiast za duże nie zapewnią odpowiedniej ochrony przed gryzoniami. Najlepszym wyborem będą siatki przeciw kretom z oczkami 16 x 16 mm lub mniejszymi.
Przed zakupem należy też sprawdzić wymiary powierzchni, którą chcesz zabezpieczyć. Warto przy tym pamiętać, że siatki na krety można swobodnie docinać do potrzebnych wymiarów. Nie trzeba jej też montować na terenie całego ogrodu i ograniczyć się do zabezpieczenia miejsc chętnie odwiedzanych przez zwierzęta.

Spośród dostępnych na rynku produktów, najbardziej uniwersalny wariant stanowią siatki przeciw kretom z tworzywa sztucznego. Są bezpieczne dla roślin, odporne na wilgoć i warunki atmosferyczne i nie wydzielają do gleby chemicznych substancji. Wystarczy je zamontować ok. 10 cm pod darnią i dodatkowo przymocować kołkami.

Siatka na krety – cena

W przeciwieństwie do fizycznych pułapek czy chemicznych środków zwalczających gryzonie, siatki przeciw kretom to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Stanowią inwestycję na wiele lat, całkowicie eliminując działalność niechcianych gości i skutecznie pozbywając się nieestetycznych kopców z ogrodu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 675 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Polecam!!! Leżanka ogrodowa odebrane zgodne z opisem
2024-06-11
Transakcja przebiegła sprawnie z szybką dostawą. Krzesełko jest bardzo przydatne i znakomicie spełnia swoje zadanie.
pixel