pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sprężyny

( ilość produktów: 2 )

Sprężyny w twojej trampolinie są zardzewiałe lub uszkodzone? Wymień je na nowe! Zobacz nasze sprężyny do trampolin ogrodowych dostępne w różnych rozmiarach.

Sprężyny do trampoliny

Każdy użytkownik trampoliny, prędzej lub później będzie musiał zmierzyć się z wymianą sprężyn, które z czasem rozciągają się i tracą swoje właściwości. Niekiedy też źle przechowywane mogą zardzewieć albo ulec uszkodzeniom mechanicznym. Z tego względu w Sportservice zakupicie solidne sprężyny do trampoliny o różnych rozmiarach ze stali hartowanej i ocynkowanej, co gwarantuje wieloletnie użytkowanie bez żadnych problemów. Każda sprężyna do trampoliny sprzedawana jest w zestawach po 10 sztuk, warto więc przed zakupem dokładnie policzyć, ile potrzebujemy sztuk do konkretnego modelu trampoliny. Sprężyny zakończone są mocnym haczykiem, co w znacznym stopniu ułatwia montaż.

Sprężyna do trampoliny – jaką wybrać

Sprężyny mocujące batutę trampoliny są decydującym elementem, który bezpośrednio odpowiada za wiele właściwości całej trampoliny. Sprężyny pomagają odpowiednio naciągnąć matę trampoliny i poprawiają jej sprężystość. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dopasowaniu sprężyn do średnicy trampoliny. Zazwyczaj im większa powierzchnia batuty, tym szersze muszą być sprężyny i gęściej rozmieszczone.

Zazwyczaj przy średnicy od 1 m do 1,4 m montuje się 36 do 48 sprężyn. Natomiast przy średnicy 3,7 m potrzeba już 80 sprężyn a dla dużych trampolin o średnicy 4,3 m montuje się od 97 do 110 sprężyn.

Ważna jest także długość sprężyn. Im krótsze, tym skoki będą niższe, a samo lądowanie okaże się trudne i niewygodne. Zaleca się więc, aby długość sprężyn wynosiła co najmniej 16,5 cm. Zachęcamy także do zakupu pozostałych akcesoriów do trampolin takich jak siatki, pianki na słupkigrzybki mocujące oraz osłony na sprężyny!