Sprężyny

( ilość produktów: 4 )

Sprężyny w twojej trampolinie są zardzewiałe lub uszkodzone? Wymień je na nowe! Zobacz nasze sprężyny do trampolin ogrodowych dostępne w różnych rozmiarach.

Sprężyny do trampoliny

Każdy użytkownik trampoliny, prędzej lub później będzie musiał zmierzyć się z wymianą sprężyn, które z czasem rozciągają się i tracą swoje właściwości. Niekiedy też źle przechowywane mogą zardzewieć albo ulec uszkodzeniom mechanicznym. Z tego względu w Sportservice zakupicie solidne sprężyny do trampoliny o różnych rozmiarach ze stali hartowanej i ocynkowanej, co gwarantuje wieloletnie użytkowanie bez żadnych problemów. Każda sprężyna do trampoliny sprzedawana jest w zestawach po 10 sztuk, warto więc przed zakupem dokładnie policzyć, ile potrzebujemy sztuk do konkretnego modelu trampoliny. Sprężyny zakończone są mocnym haczykiem, co w znacznym stopniu ułatwia montaż.

Sprężyna do trampoliny – jaką wybrać

Sprężyny mocujące batutę trampoliny są decydującym elementem, który bezpośrednio odpowiada za wiele właściwości całej trampoliny. Sprężyny pomagają odpowiednio naciągnąć matę trampoliny i poprawiają jej sprężystość. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dopasowaniu sprężyn do średnicy trampoliny. Zazwyczaj im większa powierzchnia batuty, tym szersze muszą być sprężyny i gęściej rozmieszczone.

Zazwyczaj przy średnicy od 1 m do 1,4 m montuje się 36 do 48 sprężyn. Natomiast przy średnicy 3,7 m potrzeba już 80 sprężyn a dla dużych trampolin o średnicy 4,3 m montuje się od 97 do 110 sprężyn.

Ważna jest także długość sprężyn. Im krótsze, tym skoki będą niższe, a samo lądowanie okaże się trudne i niewygodne. Zaleca się więc, aby długość sprężyn wynosiła co najmniej 16,5 cm. Zachęcamy także do zakupu pozostałych akcesoriów do trampolin takich jak siatki, pianki na słupkigrzybki mocujące oraz osłony na sprężyny!

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 775 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Wszystko w terminie. O.k
2024-06-21
Polecam
pixel