Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piłki rehabilitacyjne

( ilość produktów: 5 )

 

 

Piłki rehabilitacyjne

Piłki rehabilitacyjne to zarówno duże, kilkudziesięciocentymetrowe, pompowane piłki, jak i niewielkie, mieszczące się w dłoni piłeczki z kolcami, czyli piłki do masażu. Akcesoria te znajdują zastosowanie w sporcie jako przyrządy do treningów rozciągających i ogólnorozwojowych. Wykorzystywane są również w gabinetach fizjoterapeutycznych do ćwiczeń mających pomóc chorym w powrocie do zdrowia. W naszym sklepie znajdziesz piłki rehabilitacyjne o różnej średnicy, przeznaczone do fitnessu i różnego rodzaju ćwiczeń. Nasz profesjonalny sprzęt wykorzystasz na siłowni, w szkole, biurze i w domowym zaciszu.

Piłki rehabilitacyjne ? zastosowanie

Do czego przeznaczone są piłki rehabilitacyjne? M.in. do leczenia skoliozy, korygowania wad postawy, wzmocnienia poszczególnych mięśni (mięśni grzbietu, kończyn dolnych, pleców, brzucha) i poprawy poczucia równowagi. Fizjoterapeuci i rehabilitanci uczą pacjentów, jak ćwiczyć na piłce po doznanych urazach i podczas dolegliwości bólowych kręgosłupa. Regularne treningi pomagają w szybszym odzyskaniu zdrowia, są też polecane kobietom w ciąży w celu rozluźnienia i wzmocnienia mięśni, zredukowania napięcia w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, odciążenia stawów i przygotowania do porodu.

Wbrew swojej nazwie, piłek rehabilitacyjnych nie stosuje się jedynie podczas zajęć rehabilitacyjnych. Tzw. fitballe przydadzą się każdemu jako praktyczne akcesorium sportowe. Wykonasz na nich ćwiczenia na brzuch, nogi i plecy, a przy tym poprawisz swoją kondycję i sprawność ruchową. Ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną są zazwyczaj mało wymagające, a przy tym bardzo przyjemne. Z tego względu warto urozmaicić nimi codzienny trening.

Dla kogo sprawdzi się piłka rehabilitacyjna?

Ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną mogą na początku wydawać się skomplikowane, ale po opanowaniu umiejętności utrzymywania równowagi, nie sprawiają większych trudności. Jeśli chcesz rozpocząć treningi z piłką, najważniejszy jest dobór jej odpowiedniej średnicy. Piłka rehabilitacyjna 55 cm dedykowana jest osobom o wzroście 150-165 cm. W ofercie mamy również piłki rehabilitacyjne 65 cm dla osób o wzroście 166-175 cm oraz piłki o średnicy 75 cm wskazane dla osób o wzroście 176-185 cm. Największe piłki (średnica 85 cm) powinny mieć osoby o wzroście powyżej  185 cm. Z piłek rehabilitacyjnych mogą korzystać też dzieci. W takim przypadku wybierz najmniejszą piłkę o średnicy 45-55 cm. Zaopatrz się w piłkę rehabilitacyjną, jeśli:

  • masz problemy z kręgosłupem i chcesz rozluźnić mięśnie;
  • chcesz popracować nad balansem ciała i utrzymywaniem równowagi;
  • pracujesz nad smuklejszą sylwetką; ?       planujesz ciążę;
  • chcesz zachować prawidłową postawę ciała podczas siedzenia przy biurku, przed telewizorem czy komputerem.

Piłki gimnastyczne coraz częściej można spotkać nie tylko na siłowniach, ale i w biurach, jako alternatywę dla klasycznych foteli. Siedzenie na piłce sprzyja utrzymaniu wyprostowanej postawy ciała, wzmacnia mięśnie brzucha i pleców, a także odciąża kręgosłup.

Piłka do masażu ? zalety piłki sensorycznej

W Sportservice kupisz nie tylko fitballe, ale i piłeczki rehabilitacyjne, nazywane też piłkami sensorycznymi. Do wyboru masz piłeczki do masażu gładkie wykonane z twardej gumy oraz piłeczki zakończone gumowymi kolcami. Piłki do masażu są polecane do ćwiczeń stóp i dłoni. Pobudzają krążenie i mają za zadanie poprawiać bądź przywracać czucie. Ćwicząc z nimi, delikatnie masujesz obolałe miejsca i zmniejszasz dolegliwości bólowe, a ponadto rozluźniasz nadmiernie napięte mięśnie. Masaż piłeczkami przypomina masaż wałkiem i jest bardzo prosty: wystarczy przyłożyć piłkę do obolałego miejsca i przesuwać ją po skórze aż do poczucia ulgi. Czynność tę powtarzaj kilkakrotnie na każdej wybranej partii ciała. Zobacz naszą ofertę piłek rehabilitacyjnych oraz piłek do masażu i wybierz coś dla siebie!  Zapraszamy!

Sprawdź również:

pixel