Odstraszacz ptaków

2020-08-31
Odstraszacz ptaków

Odstraszacz ptaków - co to?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym dokładnie są odstraszacze ptaków. Odstraszacze ptaków to nic innego jak niewielkie, przypominające ptaki ‒ kruki, figurki. Celem montażu sztucznych kruków jest odstraszanie gołębi, kruków, wron, szpaków, wróbli i innych ptaków oraz gryzoni. Odstraszacze najczęściej wykonane są z plastiku.

Zalety odstraszaczy ptaków

Jakie są główne zalety odstraszaczy? Tutaj przede wszystkim wymienić możemy takie kwestie, jak:

  • design ‒ odstraszacze do złudzenia przypominają prawdziwe kruki, wyglądają estetycznie, dzięki czemu nie ingerują w wystrój tarasu czy balkonu
  • trwałość ‒ figurki są trwałe, wyróżniają się odpornością na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, na przykład promieniowania UV, wilgoci czy wody
  • ekologia ‒ korzystanie z odstraszaczy stanowi ekologiczną metodę walki z ptactwem i szkodnikami, (ptakom i innym gryzoniom nie jest wyrządzona żadna krzywda)
  • bezproblemowy montaż ‒ odstraszacze są łatwe w montażu i demontażu, nie wymagają konserwacji
  • cena ‒ zakup odstraszaczy nie generuje wysokich kosztów

Odstraszacz ptaków - zastosowanie

Zastosowane odstraszaczy ptaków jest dość szerokie, na ich zakup w szczególności decydują się rolnicy, sadownicy, działkowcy, jak również wszystkie inne osoby, które chcą zabezpieczyć swoją zieloną przestrzeń przed szkodnikami. Dzięki sztucznym krukom można:

  • zabezpieczyć parapety, balkony, altany, tarasy przed zabrudzeniem obchodami ptactwa
  • chronić uprawy przed szkodnikami i uniknąć sporych strat spowodowanych zniszczeniami

Odstraszacze ptaków - rodzaje

Jakie rodzaje odstraszaczy ptaków możemy wyróżnić?

  • Odstraszacz ptaków stojący - to jeden z najpopularniejszych modeli odstraszaczy. Do zestawu dołączony jest specjalny szpikulec, dzięki któremu odstraszacz można wbić w podłoże, na przykład w ziemię czy zamontować na balustradzie.
  • Odstraszacz ptaków - odstraszacz w kształcie lecącego kruka, który można za pomocą dołączonego do zestawu sznurka.
  • Odstraszacz ptaków latawiec - w przypadku pól, ogrodów sprawdzają się specjalne odstraszacze ala latawce.

Podsumowanie

Odstraszacz ptaków to nieduża figurka, która do złudzenia przypomina prawdziwego kruka. Omawiane figurki zapewniają ochronę przed ptactwem i gryzoniami, a co za tym idzie, uniknięcie strat związanych ze zniszczeniem upraw oraz zabrudzeniem balustrady czy podłogi. Wśród najpopularniejszych modeli odstraszaczy znajdują się odstraszacze ze szpikulcem do wbicia w podłoże oraz odstraszacze na sznureczku, przypominające latającego kruka.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 439 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Wszystko ok
2024-05-19
Wszystko zgodnie z opisem
pixel